Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2018-03-24 Praha
Autor Zpráva
Tereza Vandrovcová Offline
Administrator

Připojen(a): May 12
Příspěvek: #1
2018-03-24 Praha
Ahoj všem účastníkům březnového semináře.

Jak se máte a jak prožíváte odvykací období?
Prosím, pište čas od času sem nebo do naší facebookové skupiny, jak to probíhá.
Nebojte se i postěžovat nebo se na cokoli zeptat.

Pokud byste se nechtěli nějak moc rozepisovat, stačí když napíšete třeba kouřím/nekouřím.

Díky moc předem, těšíme se na vaše odpovědi a držíme palce!

Tereza a Jirka

[Obrázky: 180324-tabule.jpg]

[Obrázky: 180324-absolventi.jpg]
27. 03. 2018 18:28
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Administrator

Příspěvek: #2
RE: 2018-03-24 Praha
Tady ještě selfie s Jirkou - úplně se to nepovedlo, protože jsou ostatní rozmazaní, tak alespoň pro pobavení Smile

[Obrázky: 180324-absolventi-selfie.jpg]
27. 03. 2018 18:39
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Martinab Offline
Absolvent

Připojen(a): March 18
Příspěvek: #3
Zdravim vas exkuraci,dnes je to treti den co nekourim a docela to jde,chut je teda fakt porad mi pripada,ale zatim se mi dari parazita vzdy odpalkovat.Nejhorsi byl pro me prvni den,to uz jsem pocitala vicemene s tim,ze si zapalim.Ani nevim jak se mi podarilo tomu tlaku odolat.Prirucku ctu jednou denne ne v kuse,ale na etapy,vicekrat se mi ji cist zatim nedari.Jak jste na tom vy Julco a Marku?Martina
27. 03. 2018 21:45
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
MarekV Offline
Absolvent

Příspěvek: #4
Ahoj , taky vás zdravím... zatím se držím, musím říct že nejhorší to bylo třetí den, kdy mě to trošku začalo nahlodávat, ale pomohla příručka a parazit zmizel. Martino super že si odolala ....tak držim palce, ať to vydržíme Smile Marek
28. 03. 2018 10:40
Administrator

Příspěvek: #5
Ahoj Martino a Marku,
předně moc díky, že jste si našli čas a napsali vzkaz a gratuluji k exkuřáctví. Čtení příčuky na etapy je taky v pohodě - jde hlavně o to, aby se tomu člověk nějak pravidelně věnoval, aby všechny ty informace spolehlivě zapluly i do našeho podvědomí a začali jsme tu nezávislost vnímat jako něco přirozeného.

Myšlenek na cigaretu se netřeba bát - vím, že je to otravné, že na to člověk často myslí, ale berte to jako součást terapie. Čím více na to člověk myslí, tím lépe se navazuje kontakt s parazitem a člověk si to o to dříve a kvalitněji vyřeší.

Skvělé, že už víte, jak odpálkovat parazita a věřím, že když budete takto pokračovat, budete z toho brzy venku. Držím moc palce a budu moc vděčná, když zase dáte vědět, jak to pokračuje v dalších dnech.
28. 03. 2018 10:55
Martinab Offline
Absolvent

Příspěvek: #6
Ahoj exkuraciSmile..mame tu devaty den a stale se mi dari nekourit,coz je fajn,jen mam takovy zvlastni vnitrni pocit,ze si stejne zapalim.Nevim proc to tak je.Nemuzu se soustredit na vnitrni rozhovor s parazitem a cigareta mi chybi,ale ne tak ,ze bych nemohla bez ni normalne fungovat.Treba je to jeste brzy nevim.A co ty Marku jak jsi na tom?..doufam ze lip..Terko Julie se neozvala?..Martina
2. 04. 2018 16:29
Administrator

Příspěvek: #7
Ahoj Martino, s tímhle neurčitým pocitem pomáhá nejlépe to, že si uvědomíš, kdo je jejich strůjcem. Už jen způsob, jak o tom člověk mluví, může pomoct se tohoto pocitu brzy zbavit. Zkus neříkat "stejně si zapálím" , ale "ten hajzlík parazit se mě snaží oslabit poraženeckýma řečma, že to nedám, ale já vím, že s každým dnem je exkuřák ve mě silnější a parazit slabší, ale nechám tomu volný průběh a uvidím, jaké to bude třeba zase za týden." Stejně tak zkus neříkat "cigareta mi chybí", ale "cigareta parazitovi fakt chybí, tak to zkouší". Když si vzpomeneš, že jde o jeho nápad, už jde v podstatě o rozhovor a už jen tím by se měla situace o něco zlepšit. Kdyžtak o tom zkus přemýšlet tímhle způsobem, vždycky, když tě ta myšlenka napadne. Nemusíš mu vyloženě argumentovat, ale alespoň si uvědomit "ha, to je on, prevít jeden" :-)
Julie se zatím neozvala.
Držím palce do dalších dní a budu ráda, když napíšeš, jestli to pomohlo (ale napiš, i kdyby nepomohloSmile
2. 04. 2018 18:01
MarekV Offline
Absolvent

Příspěvek: #8
Ahoj všichni. Tak je to 10 dnů co nekouřím. Nechci to zakřiknout ale je to lepší s každým dnem. Někdy už se mi stane, že si na cigáro vůbec nevzpomenu. Určitě ještě horší chvilky přijdou.Přišel i ňákej stresík ale když si člověk řekne, že cigareta mu v tom nijak nepomůže, chutě jsou pryč. Dokonce už se mi někdy stane, že když si vybavím tu chuť, tak se mi to hnusí ale možná si to jenom snažím vsugerovat Smile Zatím to s optimismem nechci přehánět, protože vím, že člověk může být zpátky ani neví jak. Martino opět držím palce, Terezko díky za podporu Smile
3. 04. 2018 8:09
Administrator

Příspěvek: #9
Díky moc za zprávu, Marku,
tak to je paráda.

Zní to možná blbě, ale je dobře, že už přišel i nějaký ten stres, protože čím dříve si to člověk odžije, tím lépe tu situaci má zpracovanou a vyargumentovanou a podruhé už je to mnohem snazší. Ta chuť se ti opravdu už může začít hnusit, protože fyzická závislost ustupuje a způsobuje, že cigareta už zase chutná podobně jako ta první v životě (tak totiž chutná doopravdicky, není-li člověk ošálen svou závislostí Smile

Tak jen tak dál a budu fakt ráda, když dáš zase vědět Smile
3. 04. 2018 10:42
Martinab Offline
Absolvent

Příspěvek: #10
Ahoj Terko,dekuju moc za radu,je to opravdu tou komunikaci s parazitem,kdyz jsem v praci tak nemam vubec cas na nej myslet,to mam plnou hlavu provoznich veci,takze kdyz ta myslenka na cigaretu prijde tak ji nejspis nejakym zpusobem vytesnim,ale ona je otravnejsi a vraci se cim dal casteji,parazit ma asi vylozene zne.Kdyz mam ale volno a jsem doma tak je to lepsi,mam cas o vsem premyslet,precist si prirucku i mluvit s parazitem.Musim ale rict,ze i tak je to pro me velky uspech po 23 letech kuracky kariery a v poslednich letech vykourenych cca 30 cigaret denneSmile
Marku,jsi dobrej,drzim palceWink
4. 04. 2018 21:21
Administrator

Příspěvek: #11
Ahoj Martino, tak to je super, že se potvrdilo, že to je tím, protože to tím pádem můžeš změnit, aby to pro tebe bylo příjemnější. Pokud to jen trochu jde, zkus si v práci dělat pravidelné pauzy, když ta myšlenka příjde, zvláště, pokud sis dříve dávala cigaretové pauzy. Je to přesně jak říkáš, jakmile se ta myšlenka potlačí, tak se prosadí s o to větší intenzitou, ale věřím, že si to postupně zpracuješ. To je fakt úžasný úspěch, moc gratuluju a držím palce do dalších dní!
5. 04. 2018 11:58
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)
KontaktyExkuřáci.czNahoruNa obsahOdlehčený (archivační) módRSS