Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strach,že to nedokážem
Autor Zpráva
Ivana Offline
Diskutující
**

Připojen(a): January 18
Příspěvek: #1
Strach,že to nedokážem
Všetkých Vás pozdravujem a chcem Vám vyjadriť obdiv všetkým,čo ste dokázali prestať fajčiť....a tiež Terezke, ako sa Vám všetkým úžasne venuje.Ešte koncom roka som objavila knihu od Allena Carra a prvý krát v živote som začala veriť, že to naozaj dokážem aj ja, lebo som sa už dostala do stavu, že naozaj chcem prestať..skúšala som to len raz pomocou biorezonancie, ale to som ešte asi nebola fakt vnútorne rozhodnutá, že chcem...po prvej biorezonancii som nefajčila 6hodín..keď som šla druhý krát, neverili, že som tam zase, vraj ja vôbec nie som fajčiarsky typ a že by to o mne nikto nepovedal.Mám 46 rokov, vyzerám na 30, vraj stále ako dievčatko a fajčím ako taká krava uz 30-35 za deň..síce slimky ale také hrozné množstvo. Po druhej biorezonancii som si zapálila rovno pred ambulanciouSad Od detstva som fajčenie neznášala, moja mama strašne fajčila a nikdy by som si nepredstavila, že do toho pekla spadnem aj ja v 18ke..bola som posledná v triede na gympli, čo som nefajčila ...a predsa ...potom som v 19 prestala zo dňa na deň, lebo som otehotnela a nefajčila som 3 roky...znovu "zlá" kamarátka, že čo si nezapálim a rokmi, rôznymi problémami a krízou v manželstve som sa dostala na takýto počet...hnusím sa sama sebe, viem, že prišiel ten čas...ale ako? knihu od Allena Carra som prečítala už koncom roka a stále sa chystám, že si dám termín...z týždňa na týždeň to odkladám a motivujem sa...knihu už čítam druhý krát a len mám stále väčšie depresie a strach, že keď si dám termín, že to nedokážem a ako sa poznám bude mi ešte horšie...už sa mi nedá dýchať, stále som hrozne unavená, nevyspatá, ráno vstávam pol hodinu skôr, aby som mohla vyfajčiť 6, lebo v robote niekedy aj 8 h nefajčím, niekedy cez obed jednu aj to sa cítim ako spodina, lebo v našej firme fajčia len robotníci a vodiči...tým nechcem nikoho uraziť...ale normálne sa hanbím, kolegovia na mňa pozerajú ako na nejakú socku, tak to radšej väčšinou vydržím..no a večer len sedím na balkóne a tiež fajčím jednu od druhej ako taká chudera...s manželom sme si našli k sebe cestu a staviame dom, mám z toho takú radosť, že si myslím, že by mi to malo vynahradiť pôžitok z cigariet....vlastne aký pôžitok keď to tak nenávidím, aj sebaSad máme úver, ale uspokojila som sa s tým, že už možno nikdy v živote nepôjdeme na dovolenku, však treba šetriť...ale až teraz mi došlo, že ja vlastne v pohode našu dovolenku za rok prefajčím ako krava.
Keď som našla túto stránku, všetko som prečítala, nabilo ma to takou energiou, že to aj ja dokážem...hneď som sa chcela prihlásiť na najbližší termín, ale manžel povedal, že teraz asi nebude čas aby šiel so mnou, z Prahy mám dosť stres, aby som sa vybrala autom sama..raz som šla s kamoškou na letisko a doteraz mám z toho hrôzuSmileSmile povedal, že nech to zatiaľ skúsim sama s Allenom Carrom a ak to nedokážem, že niekedy pred letom by so mnou išiel..lenže mne sa to zdá strašne ďaleko....myslím,že sila skupiny dá určite veľa...už som si predsa dala termín na poslednú cigaretu ...v štvrtok 25.1. a už teraz o sebe pochybujem...je mi zo seba zle....dá sa nejako získať tá príručka ktorú tu spomínate? alebo mne už fakt nič nepomôže:-( ..ďakujem Vám aj tak všetkým za nádej, že možno sa to aj mne raz podarí..a držím Vám všetkým palce, aby ste vydržali Blush
22. 01. 2018 22:51
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Tereza Vandrovcová Offline
Administrator

Připojen(a): May 12
Příspěvek: #2
RE: Strach,že to nedokážem
Zdravím Ivano,
předně díky za vzkaz. Naprosto chápu Vaší situaci. Také jsem si coby kuřák připadala naprosto ztraceně a měla pocit, že snad ani nemám šanci se z toho někdy dostat.
Já bych vám radila, abyste si nestanovovala předem nějaký termín, protože to vyvolává zbytečnou paniku a mysl se tomu bude bránit. I na semináři na začátku všem říkáme, že není jisté, že si v ten den každý vykouří svou poslední cigaretu a dáváme každému šanci se ve 3/4 semináře znova rozhodnout, jestli do toho chce opravdu jít a zkusit si poslední cigaretu dát. (A i potom radíme, ať si klidně řeknou, že to zkusí jen na měsíc a že když to bude nesnesitelné, tak si dovolí se k tomu vrátit).

Spíše radím tu knížku číst - klidně i desetkrát nebo jak bude potřeba - a kouřit u toho, bez výčitek a hodnocení. Zkuste kouřit tzv. vědomě - což znamená, že se snažíte na své kouření maximálně soustředit a nemyslet na nic jiného. Prostě jen sledujte, jak vám to chutná, jaké pocity to ve vás vyvolává... můžete si i zapisovat své pocity, ať už jsou jakékoli (např. "tahle cigareta mi fakt pomohla k..." (dosaďte k čemu a pak se k tomu můžete vrátit a pracovat s tím v odvykacím období), "hmm, tahle mi vůbec nechutnala, ale dokouřila jsem ji" atd.). Takhle totiž nejlépe navážete kontakt se svou závislostí, abyste si ji mohla spolehlivě zpracovat.

Když se těmito dvěma pokyny budete řídit - číst knížku a kouřit vědomě, dříve či později ucítíte touhu to zkusit. Poznáte to podle toho, že to nebude myšlenka "tak a teď už nikdy, konec všemu", ale spíše něco ve smyslu "hmm, to by mohlo fungovat, cigarety k ničemu nejsou, je to jen závislost... Vyzkouším to, budu si věřit a uvidím, co z toho bude, zní to zábavně. Jiným se to povedlo a dokonce bez nepříjemných absťáků... Když se budu vším řídit, budu to mít taky tak, to bude super")

Píšete "mám z toho takú radosť, že si myslím, že by mi to malo vynahradiť pôžitok z cigariet...." - následně sice dodátáve, že je to vlastně nesmysl, že to nenávidíte, ale pořád někde ve vás je ta myšlenka, že cigarety jsou požitek - že jsou dobré a s tím je třeba pracovat. S pomocí knížky (či příručky) byste měla časem dojít k přesvědčení, že cigarety umí jedině utišovat absťák. Jak Allen Carr píše, je to jako si nazouvat těsné boty, abyste si je pak mohla sundat. Ve vašem případě to ve skutečnosti bude tak, že si budete užívat manželství a jediný rozdíl oproti minulosti bude v tom, že přestanete nazouvat ty nepohodlné boty. To, že není třeba si cigarety nijak nahrazovat, protože řeší jen problém, který samy vyvolaly, je opravdu klíčové zjištění, ke kterému je ale třeba dojít přemýšlením o cigaretách a jejich fungování. Věřím, že další studium vás tam dovede Smile

Příručku vám pošlu, napište mi prosím email na tereza@exkuraci.cz

Mějte se krásně a držím palce, ať najdete cestu ven a ať je ta cesta co nejpříjemnější Smile
23. 01. 2018 12:06
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Ivana Offline
Diskutující
**

Příspěvek: #3
Milá Terezka,
ďakujem Vám veľmi pekne za Váš čas aj za ďalšie rady ako sa z tohto kolotoča dostať, dnes už zase verím,že sa z toho raz dostanem..trošku som sa ukľudnila, keď ste sama navrhla,že keď si zatiaľ úplne neverím, nemám si dávať termín.
Vědomě fajčiť sa snažím tak často ako sa dá, odvtedy, ako som prečítala všetky témy na tomto fóre..a máte pravdu je to úplne iný pocit, pretože keď fajčím len tak nevědomě ani neviem ako sa začítam, alebo telefonujem a ako nič vyfajčím 3 cigarety a nič z toho nemám, iba mi je viac zle...a nechápem prečo toľko fajčím, už len rátam každý deň cigarety v krabičke...fakt sa niekedy cítim ako psychopatka...niekedy nemôžem uveriť, že koľkokrát v robote vydržím bez cigarety 8,5 h a ani si to neuvedomím, ani mi nechýbajú...hlavne keď je dosť roboty a je aj stres a nechýbajú...ale len ako vyjdem na parkovisko po práci...dostanem takú chuť na cigaretu, že to neviem ovládnuť...alebo skôr, že som sa o to ovládnutie zatiaľ ani nejako nesnažila....mám strach aj preto, že po tej prvej biorezonancii čo som dokázala nefajčiť 6 hodín, som si myslela, že je to zázrak a že už nikdy v živote si nezapálim...a po 6 hodinách som dostala takú triašku, vyskočil mi normálne studený pot na čelo a len ma triaslo....uvidím, musím ešte na sebe popracovať....ešte sa chcem opýtať...pred časom som si kúpila Nicorette spray, ešte je zabalený, ale Allen Carr takéto náhražky vôbec neodporúča....vy máte rovnaký názor?myslela som, že by som to mala ako barličku v dákej veľkej kríze..aj keď ešte nie je isté ako by mi bolo, keby som si strekla...keď som skúsila žuvačky Nicorette je fakt, že som vtedy nefajčila, lebo som sa hneď pozvracala....asi je to na princípe, že keď sa zvracia tak sa nedá fajčiťBig Grin
Ešte raz Vám Terezka ďakujem, prečítala som Váš príbeh od 13rokov aj na viacerých stránkach...vy mi tiež pripadáte ako nejaké dievčatko kde sa nedá uveriť, že viete vôbec ako vyzerá cigareta....robíte fakt záslužnú prácu na tomto fóre...a na neuverenie je hlavne to, že v tejto dobe a zadarmo ....keď zadarmo teraz už nikto nič neurobí, ani nedá a vlastne keď najdrahšie sú v tejto dobe nie majetok....ale znalosti...aj to že ponúkate vrátenie peňazí, keď sa to niekomu nepodaríWink to ma prekvapilo asi najviac...a si neviem vôbec predstaviť, že niekto fakt chce vrátiť peniaze??? keď ste mu venovali svoj čas a snahu mu pomôcť? Veď sa každý dospelý musí rozhodnúť sám či to chce alebo nie...no ja by som sa teda hanbila pýtať naspäť peniaze ...vlastne by ma to ani nenapadloWink
Napíšem Vám ešte mail ak teda môžem poprosiť o tú príručku.Ďakujem
Pekný večer
23. 01. 2018 23:12
Administrator

Příspěvek: #4
Milá Ivana,
důvěra ve vlastní schopnost zbavit se závislosti je velmi důležitá a nejde o žádný nereálný cíl - opravdu to jde a to bez ohledu na to, jak moc a dlouho člověk kouří (dlouhodobější kuřáci mají dokonce na našich seminářích vyšší úspěšnost, neboť si své svobody pak více váží a zbytečně neexperimentují bez důvodu).

Co se týká náhražek, tak je stejně jako Carr nedoporučujeme. Zdá se to logické, poskytnout nikotinovému monstru nikotin v době krize, ale je to velmi podobné, jako kdyby si závislý na heroinu dával heroin v tabletkách. Nejlepší způsob je nikotinové monstrum úplně odstřihnout od zdroje jeho potravy, neboť to jej velmi oslabí a vy budete mít mnohem větší manévroací prostor jej ovládnout a urovnat si to v hlavě tak, abyste odvykla bez větších problémů. Kdyžtak to najdete pak i v té příručce, až mi napíšete email.

Děkuji za slova chvály. Když mám zrovna prostor a čas, proč bych nepomohla, když to někomu může zachránit život Smile
Vrácení peněz občas děláme - přecijen, když má někdo hluboko do kapsy, tak je to pro něj velký výdaj a proto chápu, že si o to občas někdo napíše. Častěji ale lidé volí možnost si seminář (bezplatně) zopakovat a pak přestat Smile

Mějte se krásně a také přeji krásný večer.
24. 01. 2018 17:10
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Ivana Offline
Diskutující
**

Příspěvek: #5
Dobrý večer Terezko,
nechám ten Nicorette spray zabalený....fakt mi veľmi pomáha vaše povzbudzovanie, že to dokáže každý, len si musí človek veriť....dočítavam druhý krát knihu od Carra a normálne sa teším, že budem nefajčiarka...verím, že sa mi to podarí...ak nie tento týždeň tak niektorý inýWink ale presne to ma potešilo, čo hovoríte aj vy, že my silní fajčiari máme možno vačšiu šancu, že sa to podarí, ako niekto kto fajčí príležitostne...a ja to fajčenie už fakt hrozne neznášam... tešim sa už na ten čas, keď to dokážem ...nie možno na viac peňazí, ale na to, že si budem seba viac vážiť....že sa mi bude lepšie dýchať a budem mať viac chuť športovať...celý život som športovala,aj profesionálne som lyžovala, dokonca " na staré kolená" posledné roky som objavila chuť snowboardu...a už mi to aj celkom dobre ide, len to nie je úplne ľahké...nie len zasunúť lyže do viazania...ale tu si treba sadnúť, obuť, postaviť a to sa veľmi zle robí, keď nemá človek kondičku a len dychčím....tiež mám rada korčule...ale minulý rok som bola už len dvakrát...lebo nohy stíhajú, ale mi ide vytrhnúť pľúca, keď idem dlhšie....tak na toto sa teším a o tomto rozmýšľam... ale tiež aj to, že nebudem musieť rozmýšlať, či si môžem kúpiť mascaru od Lancomu...lebo ako staviame dom tak sa snažím aj v kozmetike prejsť na nejaké lacnejšie výrobky, len tej mascary sa neviem vzdaťBig Grin namiesto kabeliek a oblečenia si skôr pozerám stránky s kultivátormi a krovinorezmi...aj minulý týždeň som si kúpila motorovú pílu...a neverila som, že budem mať vačšiu radosť ako z novej kabelkyWink...a ešte odbočím..natrafila som aj na Vaše aktivity a angažovanie za práva zvierat....fakt super čo robíte, aj s tým karnizmom je to pravda....ja snažím aspoň používať kozmetiku aj iné veci, čo sa netestujú na zvieratách, aj keď je na internete veľa zoznamov a sú rozdielne...vegánka asi nikdy nebudem,skúšala som byť asi rok vegetariánka tiež z presvedčenia... ale mala som potom problémy so železom...ale aspoň sa snažím variť z vajec od šťastných sliepok...aj mäso len z farmy a veľmi málo...skôr ryby...a v žiadnom prípade mláďatá...kamarátkin otec je frutarián...je to už starší pán,ale je v neskutočnej kondícii, vyliečil si tak pred pár rokmi reumu, takže na tieto veci verím....skúšala to aj ona, aj jej mama ...teda jeho žena...ale ony dve mali zdravotné problémy z toho, tak asi aj keď človek chce, vždy sa nedá...a čo ma v poslednej dobe rozhádzalo...kamarátka bola s mužom na prechádzke a našli v priekope malé šteniatko ...schúlené uzimené...nechali ho tam dáki ľudia zamrznúť...aj si ho chceli nechať ,ale nakoniec ho odniesli do útulku...a majiteľka im hovorila, že od Vianoc tam majú 14! nových šteniatok, čo si ľudia kúpili pod stromček a zistili, že asi psíka nechcú....a to bolo len 14teho januára...až mi je zle z týchto ľudí... ja túžim po psovi celý život, ale vždy som si nejako vedela zhodnotiť, že do paneláku nie, keď by som nemala na neho čas...až teraz keď bude dúfam dom, tak si splním sen...ale až vtedy keď budem vedieť, že mu môžem zabezpečiť všetko...od výcviku cez granule, veterinára....ale hlavne čas byť čo najviac s ním....strašne sa na to teším...ako ho budem lúbiť a on mňa ;)ja sa na ulici s každým havkom porozprávam Wink bolo to trošku od témy...tak sa ospravedlňujem....
Mail som poslala ešte včera, ale ak neprišiel, tak skúsim ešte raz...sa teším na tú príručku...ešte raz ďakujem.
Pekný večer
24. 01. 2018 21:40
Administrator

Příspěvek: #6
Dobrý večer, Ivana,
to jsem fakt moc ráda, že se těšíte - to je vůbec nejlepší způsob, jak se k tomu postavit, protože ono je opravdu nač se těšit. A věřím, že si té nové svobody budete užívat o to více, když vidím, jaké máte plány. To je skvělé, že se nebojíte začínat s novými věcmi, máte můj obdiv s tím snowboardem Smile

Díky za slova podpory do mých dalších činností a je úžasné, že se vyhýbáte testovaných výrobků, ač vím, že to není vždy úplně snadné (vůbec nejpřísnější je certifikát HCS, kde máte jistotu, že je netestování kontrolované, jejich seznam: http://www.netestovanonazviratech.cz/sez...-v-cr.htm, ale existují i výrobci, kteří netestují a HCS nemají, akorát tam jim člověk holt musí věřit jejich tvrzení Smile

Kdybyste chtěla tip ohledně železa, tak z mých zkušeností perfektně funguje červená čočka, ještě, když se do ní nakrájí na konci vaření čerstvé rajče nebo červenou papriku, tak je to úžasný zdroj bílkovin i železa (vitamin C zlepšuje jeho vstřebatelnost) - recept v případě zájmu http://soucitne.cz/recepty/lusteniny/cer...em-cockari
Je na ní super, že nenadýmá a dobře se tráví, takže si ji doma děláme skoro ob-den (někdy jako polévku, jindy jako čočkarí).
Dobré je také konzumovat klasický žitný chléb místo rohlíků a když rohlíky, tak celozrnné - též dobrý zdroj železa a dalších látek.
Dále mohu doporučit cizrnu, tmavě zelenou zeleninu a brambory vařené ve šlupce.

Frutariánství se mi zdá zbytečně restriktivní a mohou pak na něm chybět některé látky. Ale když to pánovi tak dobře svědčí, tak je dobře, že se toho drží. Já se držím rostlinné stravy obohacené o vitamin B12 (ten se kdyžtak doporučuje doplňovat všem lidem nad 50 let, protože se s věkem snižuje schopnost jeho vstřebávání z jídla - v lékárně seženete za malý peníz) a v zimě o vitamin D - viz článek http://soucitne.cz/zaklady-veganske-vyzivy

Trochu jsem se rozpovídala, ale je to holt mé srdcové téma Smile

Příručku už máte snad v mailu, tak se mějte krásně a kdyžtak pak zase prosím napište, jak pokračuje příprava na další pokus.

Držím palce a přeji pěkný večer.
30. 01. 2018 18:21
Ivana Offline
Diskutující
**

Příspěvek: #7
Milá Terezko, ďakujem za super príručku, tie obrázky sú úžasnéBig Grin myslím, že to je presne to, čo som potrebovala pri mojom prvom neúspešnom pokuse, aj som myslela, že by som tú skúsenosť mala skopírovať aj sem, lebo o skúsenostiach toto fórum je, ale potom ma napadlo, aby moja slabosť niekoho nedemotivovalaShy už som sa trošku upokojila a idem do ďalšieho pokusu ešte popracovať s hlavou...keď mi po mojich dvoch úspešných dňoch nefajčenia ostalo v sobotu tak nevoľno, presne niečo také som si potrebovala prečítať ako sú vypichnuté veci v príručke...ja viem aj v knihe kde sú presne veci, ktoré ma vedia nakopnúť, ale mi bolo tak zle, že m bolo všetko jedno a cítila som len zlosť na seba aj na chudáka CarraSmile
keď som tom rozmýšlala, uvedomila som si, že ja som vlastne ani nemala chuť na cigaretu...mne bolo tak zle asi z toho, že sa odbúraval ten parazit.... preto som sa rozhodla, že asi tých mojich 30 cigariet bolo strašne veľa a potrebujem prečistiť...objednala som sa na 5.2. na biorezonanciu...už som tu písala, že som bola dva krát a nepomohlo, ale vtedy pred pár rokmi, keď to bola novinka, sme si to dávali ako darčekové poukazy, aj ja som dostala, tak som išla, že robte so mnou niečo...ale teraz už viem, že mi to hádam pomôže trošku detoxikovať, ale prestať musím chcieť ja....viem, že biorezonanciu už ľudia odsudzujú ako šarlatánstvo, vlastne ani ja nepoznám osobne nikoho, komu by pomohla prestať fajčiť, ale poznám jednu babu, čo s ňou schudla a tiež susede pomohla zdravotne...takže uvidím, ešte 40euro obetujem, ale ak by sa mi podarilo prestať bude to hlavne vaša zásluha ...aj Carrova :-)
...teraz som si povedala, že budem do pondelka fajčiť koľko vládzem...ale pravda je že už aj tie dva dni pomohli a už fajčím "len" 7-10 :-) cvičím hlavne odchod ráno do roboty bez kávy a cigarety...v robote nič...ale poobede a večer už fajčím ...
Ďakujem aj za tipy na zdravú stravu...červená šošovica je moja obľúbená...robím niečo podobné...ale bez zázvoru....zahusťujem ňou aj polievky ...dúfam, že myslím správne a cizrna je náš cícer...ten tiež točím stále...najradšej ho manžel so synom majú, keď ho uvarím...a na trošičke oleja popražím ....viem, je to akoby vysmážané ...ale k TV vždy lepšie ako chipsy... moja najobľúbenejšia potravina je už viac rokov mungo....necháchávam si naklíčiť celý rok, hlavne teraz v zime, keď mi táto zimná zelenina nerobí dobre...mám doma škrečka, predtým morčatá a to mám taký indkátor...keď som im dala reďkovku alebo paradajku a morčík Charlie cúvne, tak viem, že je dusíkatá alebo s iným svinstvom Smile a ide do koša....v práci máme vždy výber aj z vegetariánskej bio reštaurácie, takže cez týždeň sa prevažne stravujem tak, len nemám rada, keď skoro do každého jedla dávajú okaru :-) tiež by som sa vedela rozpísať o cviklových chipsoch, bulgure...mojej závislosti na výživových doplnkoca Sleepya pod. dúfam, že nevadí, keď toto je forum o inom:-)
Tak pekný večer a ďakujem za všetko
Ivana

...a minule som zabudla, ešte k tomu testovaniu...už dlhé roky hovorím, že kozmetiku, čistiace prostriedky a lieky by mali testovať na väzňoch nie na psíkoch...možno by bolo aj menej kriminality :-)
30. 01. 2018 22:56
Administrator

Příspěvek: #8
Milá Ivanka, rádo se stalo a jsem moc ráda, že vám bude oporou. A pokud máte dojem, že vám biorezonance pomůže, tak proč ne. I kdyby to bylo šarlatánství, tak vás to může psychicky povzbudit jako taková opora. Také moc doporučuji následovat deset pokynů v příručce - většinou, když někdo u nás na semináři začal kouřit, tak to bylo proto, že některý z pokynů zanedbal (např. nechodil na ty exkuřácké pauzy). Jedním z pokynů je i dělat vše jako dřív, to znamená, že bych doporučila si naopak trénovat kávu bez cigarety než ráno bez cigarety i kávy. Pak by se vám totiž mohlo stát, že proti vám nebude jen jeden parazit (nikotinový), ale rovnou dva (kofeinový a nikotinový), což může zbytečně komplikovat situaci Smile Je to ze začátku možná divné, ale uvidíte, že si rychle zvyknete...
Jojo, je to cicer Smile Vidím, že máte dobré znalosti v této oblasti. A hezké, jak vám Charlie pomáhá rozeznat dobré jídlo - ostatní zvířata na to mívají lepší čuch než lidé Smile
Mějte se krásně a držím palce!
Tereza

PS: jo, jo, to by bylo mnohem více fér než na nevinných zvířatech...
31. 01. 2018 14:09
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)
KontaktyExkuřáci.czNahoruNa obsahOdlehčený (archivační) módRSS