Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odvykání kouření a vedlejší účinky..
Autor Zpráva
cokynka Offline
Návštěvník
*

Připojen(a): January 18
Příspěvek: #1
Odvykání kouření a vedlejší účinky..
Dobry den, jdu si pro radu. Uz jsem docela zoufala. Prestala jsem ze dne na den po 23letech kouřit. Jsem na sebe opravdu pysna a zatim az na male výkyvy nálad které nedokážu koordinovat tak zvládam dobře. Jediné co mě opravdu hodně trápí je to, ze bych neustale jedla. Pořád nemam pocit ze jsem najedena. Zacala jsem i cvicit ale zatim zadna zmena. Od te doby co nekourim mam hodne zacpu a jsem strašně ale strašně nafoukla a plna plynu. Neni nejaky trik jak se tohoto zbavit? Nebo jak telu ulevit? Mooc dekujiiii
7. 01. 2018 20:07
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Tereza Vandrovcová Offline
Administrator

Připojen(a): May 12
Příspěvek: #2
RE: Odvykání kouření a vedlejší účinky..
Dobrý den,
v rámci techniky, kterou používáme na seminářích (exkuraci.cz), se nám velmi osvědčilo si uvědomovat, že chuť k jídlu, která se v odvykacím období objevuje, je jen převlečený abstinenční příznak. Člověk si pak řekne "když si dám tuhle čokoládu, je to stejné, jako kdybych znovu kouřil/a, ale zároveň vím, že když si nedám, abstinenční příznaky postupně odezní - a s nimi i tato chuť."
A ono je to opravdu velmi podobné - navíc, když si člověk tu čokoládu dá, chuť na cigaretu to stejně neodstraní, ba naopak pak přichází ještě s větší intenzitou (nejen proto, že má člověk špatné svědomí a negativní sebehodnocení je při odvykání velkou překážkou).

Tahle vědomá práce s myslí chce nácvik, ale když se tomu člověk věnuje delší dobu, brzy si tuto techniku osvojí.

Trávicí obtíže mohou souviset s větší konzumací jídla, než na jaké je tělo zvyklé. Je pravda, že skoncování s kouřením může krátkodobě zpomalit metabolismus, ale většině našich absolventů se trávení vrátí do rovnováhy během několika dní. Co jinak mohu doporučit jsou bylinné čaje - např. z venyklu a výborný je také zázvorový čaj.

Rovněž tyto problémy mohou být psychosomatického rázu. Proti tomu velmi pomáhá si závislost představit jako něco vnějšího, co nás ovládá pomocí abstinenčních příznaků, nalhává nám, že nám pomáhá a čeho se chceme zbavit (na semináři používáme termín nikotinový parazit, aby si ho lidé mohli lépe představit). Pak totiž člověk nebojuje sám se sebou a svou vlastní touhou po cigaretě, ale představuje si, jak to po něm chce zlotřilá postavička v našem podvědomí, která vznikla až když jsme podlehli závislosti. Tato postavička nám nalhává, že se bez cigaret hůře soustředíme, hůře relaxujeme apod. ačkoli opak je pravdou (podrobněji to rozebírám např. v tomto vlákně http://forum.exkuraci.cz/showthread.php?tid=336)

Držím Vám moc palce, ať závislost pošlete do patřičných mezí a zároveň ať se zbavíte nepříjemných vedlejších účinků.
7. 01. 2018 21:37
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)
KontaktyExkuřáci.czNahoruNa obsahOdlehčený (archivační) módRSS