Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proč jsem skončil s kouřením.
Autor Zpráva
OLDRICH Offline
Absolvent kurzu

Připojen(a): February 13
Příspěvek: #1
Proč jsem skončil s kouřením.
• Vědomě jsem se rozhodl být nekuřákem a stát se nezávislým člověkem.
• Uvědomuji si, že jsem byl závislý na nikotinu – tabáku a díky tomu jsem se choval hloupě a nesvobodně. Nyní vím, že je to minulost.
• Žil jsem v iluzi a podlehl „davové psychóze – starým, špatným dohodám o strašné síle „absťáku“, a to mi bránilo přestat kouřit, stát se EXKUŘÁKEM.
• JSEM NEKUŘÁK. Rozhodl jsem se zbavit strachu z „absťáku“, z mýtu přibírání na váze a ze všech dalších iluzí.
• Chci se cítit svobodný a nezávislý. Zbavuji se psychické a fyzické závislost na nikotinovém jedu a droze, která vytvořila pravidelnou potřebu, ale nic mi nedává.
• Mám zpět svoje zdravé sebevědomí a sebeúctu – již nejsem otrokem a „závislákem“.
• Dokazuji pouze sám sobě, že jsem silný, sebevědomý a že mě „nikotinový ďábel“ už nepřeveze.
• Chci se jednou provždy zbavit zadýchávání, zahlenění, nepříjemného kašle i smrkání.
• Chci být opět ve skvělé fyzické kondici, volně a zhluboka dýchat a sportovat bez zadýchání.
• Raduji se z toho, že již nemusím trávit zimní dny venku na mrazu a s cigaretou.
• Šetřím peníze a nevyhazuji je za smrad a kouř. Vím, že šetřím až 80,- Kč denně, tj. 2.400,- Kč za měsíc a 28.800,-Kč ročně. MÁM v kapse skvělý šek na 788.400,- Kč, které jsem získal tím, že jsem nekuřákem.
• Ušetřené peníze využiji na cestování.
• Chci mít normální krevní tlak a cítit se skvěle a zdráv.
• Vím, že jako EXKUŘÁK jsem bez zdravotních obtíží, dobře se mi dýchá a nekašlu.
• Opět lehce a zhluboka dýchám a mám fantastický pocit radosti.
• Jsem rozhodnutý dlouho žít, radovat se každý den ze své nové svobody, vidět krásy kolem a své děti vyrůstat.
• Chci se chovat rozumně a radostně žít.
• Zbavuji se strachu, nacházím opět svou sebedůvěru a rovnováhu, která je v celé přírodě a vesmíru.
• Jsem zbaven „smradu“ z kouře, pachu v ústech i v oblečení a mé ruce již nesmrdí kouřem.
• Mám nyní příjemný pocit v ústech a zbavuji se „zažloutlých“ zubů.
• Chci opět normálně cítit všechny vůně a krásy přírody a světa kolem mne.
• Jako exkuřák zároveň nemám chutě na alkohol a mám jasnou mysl.
• Můj mozek nyní lépe funguje. Cigarety a nikotin již nepůsobí na mé myšlení a mozkové buňky.
• Mám více času na sebe, na čtení knih, sebezdokonalování se a na své zájmy. Uvědomuji si, že jsem denně ztrácel kouřením až 150 minut času.
• Jako exkuřák dávám svým dětem též pozitivní příklad a dělám radost nejen sobě, ale i jim.
• Zbavil jsem se strachu ze závislosti.
• Mé myšlení je nové a nikotinový návyk jsem vyměnil za svobodu, radost, nezávislost a dobrou vůli.
• Jsem více otevřený a na správné cestě své duševní i fyzické rovnováhy. Bez cigarety a nikotinu si lépe uvědomuji nové skvělé možnosti, které se mi otvírají.
• Už nezávidím svým přátelům, kteří dokázali přestat kouřit a nemusím se ohlížet na společenský tlak. Naopak cítím se po všech stránkách skvěle.
• Raduji se a směji se parazitovi – „démonu nikotinovi“, který mne chce doběhnout. Převezl jsem ho a uvědomuji si, že parazit odchází pryč a umírá.
• Dělám vše normálně jako dříve a uvědomuji si každým dnem, že mi cigareta nechybí.
• Uvědomuji si, že bez cigarety mohu lépe zhubnout a zbavil jsem se strachu z přibírání kil. Jsem vědomý, mám se rád takový, jaký jsem. Mám cíl vážit 80 kg. Jím pouze tehdy, kdy cítím, že mám opravdu hlad.
• Mám radost a dobrý pocit z toho, že jsem NEKUŘÁK Smile .

Cigarety nic neřeší – je to pouze ILUZE KUŘÁKA
24. 02. 2013 23:00
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Tereza Vandrovcová Offline
Administrator

Připojen(a): May 12
Příspěvek: #2
RE: Proč jsem skončil s kouřením.
To je opravdu svělý soupis toho, jaký postoj k nekouření zaujmout, aby z toho měl člověk radost, užíval si novou svobodu a zbytečně se netrápil steskem. Věřím, že ostatní budoucí nekuřáky to také inspiruje.
Díky moc.
25. 02. 2013 1:27
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Jaromír Hejkal Offline
Diskutující
**

Připojen(a): November 16
Příspěvek: #3
Já kvůli zdraví.. A jsem rád.
25. 11. 2016 8:57
Herika Offline
Diskutující
**

Připojen(a): January 17
Příspěvek: #4
(25. 11. 2016 8:57)Jaromír Hejkal napsal(a):  Já kvůli zdraví.. A jsem rád.

Taky tak.. Celkově jsem se snažila změnit svůj životní styl..Cool
27. 01. 2017 10:06
Irena Kolmanová Offline
Diskutující
**

Připojen(a): February 17
Příspěvek: #5
Wink RE: Proč jsem skončil s kouřením.
Já se nechala vyhecovat sázkouBig Grin
17. 02. 2017 9:27
Delisia2 Offline
Diskutující
**

Připojen(a): March 17
Příspěvek: #6
Já jsem musel taky přestat kvuli zdravý.
7. 04. 2017 8:38
AlaHuge Offline
Diskutující
**

Připojen(a): April 17
Příspěvek: #7
U mě to bylo těhotenství, tím pádem zdravý mě a malého
6. 09. 2017 11:15
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)
KontaktyExkuřáci.czNahoruNa obsahOdlehčený (archivační) módRSS